NATIONAL EC RULES CLASSIFICATION

/NATIONAL EC RULES CLASSIFICATION
NATIONAL EC RULES CLASSIFICATION2019-06-04T20:04:50+00:00

NATIONAL EC RULES

More than 145 players gathered to play the National Weekend Old School, of which 84 played the National Ec Rules Old School.

The tables were full of old and wonderful memories in the form of The Decks, Mono Blacks, Quicksilvers, Disco Trolls, Stasis, White wennies, Goblins.

And all of them fought for the prized title of Champion of Spain.

Finally I leave the classification of the first day where Raul Roso emerged victorious with his Disco Troll, after a total of 10 rounds played.

Thank you all for helping me make the National Ec Rules Old School possible!

 


To see the National Uk Rules classification   Click Here

To see all the photos of the event   Old School Decks  Click Here


 

CLASSIFICATION

Winner - Raúl Roso (Disco Troll)

Disco Troll Old School Mtg Ec

Finalist- Jaime Cano (The Deck)

The Deck

Semifinalist - Luis Castillo (Disco Troll)

Semifinalist - Edu Castro (Disco Troll)

Disco Troll Old School Mtg Ec

Quarter finalist - Miguel Angel Diaz (UW Tax)

Quarter finalist - Guillame Denoix (UB latNam Robots)

UB latNam Robots Old School Mtg Ec

Quarter finalist - Rafa Traver (Blue Red Agroo)

Blue Red Agroo Old School Mtg Ec

Quarter finalist - Jorge Larrumbide (The Deck)

The Deck

10. Hector Rodriguez (Mono Black) - 15 Points

Mono Black Old School Mtg Ec

11. Iñaki Jimenez (UWb Workshops) - 15 Points

UWb Workshops School Mtg Ec

12. Dario Moreno (Quicksilver) - 15 Points

Quicksilver

13. Joaquin Solis (The Deck) - 15 Points

the deck

14. Cesar Carreras (BUW) - 15 Points

BUW Old School Mtg Ec

15. Oscar Canedo (BUW Worshops) - 15 Points

BUW Worshops Old School Mtg Ec

17. Daniel Santos (WU Agroo) - 15 Points

18. Borja Buces (Zoo) - 15 Points

Zoo

19. Noski Cerrada (Mono Black splash Blue) - 15 Points

20. Juan Espadas (Grixis) - 15 Points

21. Beltrán Garrote (Storm Seeker) - 15 Points

22. Guillermo Agullo (Pink Weenie Longino) - 12 Points

23. Carlos Garrido (Ubr Workshops) - 12 Points

24. Javier Orts (UGW) - 12 Points

UGW Old School Mtg Ec

25. Jose C. Riego (Atog) - 12 Points

Atog

26. Rafa Zamorano (Grixis) - 12 Points

Atog

27. Carlos Valdivia (Zoo) - 12 Points

Zoo Old School Mtg Ec

28. Octavio Bernacer Sempere (The Deck) - 12 Points

29. Alberto Gonzalez (Pink Weenie) - 12 Points

31. Eder Leon (RG Agroo) - 12 Points

RG

32. Ramón Snachez (UR Agroo) - 12 Points

UR Agroo Old School Mtg Ec

34. Daniel Lasheras (BWu) - 12 Points

36. Jocke lagerstedt (MonoGreen) - 12 Points

35. Gines Valera (BWU) - 12 Points

BWU Old School Mtg Ec

37. Nacho Barrachina (Thrulls) - 12 Points

Thrulls Old School Mtg Ec

38. Tomas Mateo Gonzalez (Ponza) - 12 Points

Ponza Old School Mtg Ec

39. Iñaki Ortiz (UW Flyers) - 12 Points

UW Flyers Old School Mtg Ec

40. Javier Vicente Mora (Mono Black) - 12 Points

MonoBlack Old School Mtg Ec

41. Raul Hostaled (Mono Black) - 12 Points

42. Tomas Morla (Mono Black spalsh Blue) - 9 Points

43. Jose Carlos Lopez (Zoo) - 9 Points

44. JKike Navalon (Bant) - 9 Points

45. Jose Luis Alacid (Mono Black) - 9 Points

MonoBlack Old School Mtg Ec

46. Iñigo de Mingo (Mono Black) - 9 Points

47. Arturo López (Manolakos) - 9 Points

Manolakos Old School Mtg Ec

48. Jose Antonio Perez Mateu (Ponza) - 9 Points

Ponza Old School Mtg Ec

50. Luis Eguizábal (Mono Green) - 9 Points

Mono Green

51. Jose Quintanilla (White Weenie) - 9 Points

52. Carlos Pielago (Mono Black) - 9 Points

53. Jorge Rodriguez Fernadez (UR Atog) - 9 Points

UR Atog

54. Olmo Llopis (ErhamnGedon) - 9 Points

55. Celso Curiel (RB) - 9 Points

rB

57. Jose Luis Blanes (UWb Flyers) - 9 Points

UWb Flyers

58. Roger Subirana (Pink Weenie) - 9 Points

59. Luis Alberto Nuñez (BR) - 9 Points

60. Roberto Aostri (Mono Black) - 9 Points

MonoBlack

62. Manuel Diago (Zoo) - 9 Points

63. Alexander Knebe (Mono Red The Clash) - 9 Points

Mono Red The Clash Old School Mtg Ec

64. Rubén Pascual (BWU) - 9 Points

65. Luis Perea (White Weenie) - 9 Points

66. Alberto Domenech (UWR Agroo) - 9 Points

68. Javier Mira (BR) - 6 Points

BR Old School Mtg Ec

69. Alejandro Raja (Stasis) - 6 Points

Stasis Old School Mtg Ec

70. Pablo Badenes (3c-Goblins) - 6 Points

Goblins Old School Mtg Ec

71. Gustavo R. Cuneo (Goblins) - 6 Points

Goblins

72. Pablo Bravo (Goblins) - 6 Points

73. Diego Tunez (Goblins Rw) - 6 Points

Rw Goblins Old School Mtg Ec

74. Miguel Angel Gonzalez (Mono Green) - 6 Points

75. Pablo Cuellar (MonoBlack) - 6 Points

76. Juan Jose Rojas (Rg Agroo) - 6 Points

Rg Agroo Old School Mtg Ec

77. Raúl Velasco (BGW) - 6 Points

BGW Old School Mtg Ec

78. Christian Rodal Villalba (Grixis Disco Troll) - 6 Points

Grixis Disco Troll

79. Rogelio de los Ríos (Mono Black) - 3 Points

Mono Black

80. Juan Barcelona (Manolakos) - 3 Points

Manolakos

81. Francico Belmonte (Pink Weenie) - 3 Points

Pink Weenie

82. Avelino Puchol (BWr) - 3 Points

BWr

84. Juan José Aránguez (Mono Black) - 3 Points

Mono Black


To see the National Uk Rules classification   Click Here

To see all the photos of the event   Old School Decks  Click Here